Danfoss на Комунтех-2018 представив новітнє аналітичне програмне забезпечення для теплоенерго

2018_11_12_Aldoshyn Ключовою складовою програмного рішення Mentor Planner є прогноз споживання теплової енергії, що дозволяє спланувати генерацію тепла протягом найближчих шести днів. Також програма дозволяє оптимізувати споживання енергії, знизивши сукупний обсяг енерговитрат підприємства на 2-5% без зниження якості послуги. Про можливості цієї програми, її вартість та географію використання учасникам науково-практичної конференції «Результати та перспективи реформ в централізованому теплопостачанні України» розповів Вадим Алдошин, керівник напряму «Централізоване теплопостачання» Danfoss Україна.

- 14 листопада 2018 р. За ТЕПЛОВИЙ ПОРТАЛ ДАНФОСС УКРАЇНА

7 листопада пройшов науково-практичний семінар Міжгалузевої асоціації «Укртеплоенерго», присвячений  перспективам централізованого теплопостачання в Україні. Семінар відбувся за підтримки посольства Данії в Україні в межах XVI Міжнародної спеціалізованої виставки «КомунТех – 2018». Участь в семінарі взяли заступниця Посла Данії в Україні Анне Тофт-Соренсен, голова Українсько-данського енергетичного центру Андерс Крістенсен, народний депутат України Альона Бабак, а також керівники муніципалітетів, адміністрація комунтеплоенерго та представники данських промислових компаній.

Під час свого виступу Вадим Алдошин, керівник напряму «Централізоване теплопостачання» Danfoss Україна, розповів про еволюцію систем централізованого теплопостачання і сучасний розвиток систем 4-го покоління.  Загальними рисами систем централізованого теплопостачання 4-го покоління є перехід (1) від одного до багатьох джерел тепла, (2) від викопного палива до використання відновлюваної енергії та вторинного тепла (з промислових об’єктів чи з систем охолодження супермаркетів або, інший приклад, дата-центрів) та (3) від високотемпературного теплоносія до низькотемпературного (50-60 °C).

Це комплексна багатоскладова інфраструктура, що потребує від компанії-управителя не лише моніторингу та реагування на зміни параметрів, але також планування та оптимізації роботи всіх елементів системи. Тобто, потрібні рішення з оптимізації на рівні джерел, мережі та споживачів.

«Основним завданням будь-якої компанії є підвищення прибутковості. Це означає зменшення витрат без зниження якості обслуговування. У випадку теплоенерго це може означати можливість обирати оптимальну конфігурацію джерел тепла, виходячи з прогнозу споживання (тепла та електроенергії) та прогнозу погоди, собівартості виробництва та розуміння кількості енергії в системі», - зазначив Вадим Алдошин.

Danfoss пропонує таке рішення. Йдеться про Mentor Planner, графічний інструмент для планування та оптимізації процесів виробництва і розподілу енергії, розроблений для підприємств теплоенерго. Планування полегшується завдяки візуалізації даних програмного пакета SCADA.

 

При плануванні враховуються такі параметри:

  • Прогноз ціни на електроенергію на наступну добу (якщо є ринок);
  • Вартість тепла;
  • Витрати на виробництво енергії на ТЕЦ при різних навантаженнях;
  • Витрати на виробництво тепла котельнями при різних навантаженнях;
  • Стан і можливості виробничих одиниць;
  • Прогноз споживання тепла для кожної зони;
  • Рівень та місткість сховищ енергії;
  • Накопичення енергії в мережі;
  • Можливість обміну енергією між зонами.

Тобто, Mentor Planner дозволяє вирішити як технічні завдання теплоенерго (точне дотримання Т1, Т2 і ∆T, забезпечення коректного збору даних та прогнозування споживання в межах міста), так і комерційні. До останніх слід віднести: оптимізацію параметрів на рівні джерел, стале постачання для споживачів при заданих параметрах теплоносія, зменшення пошкоджень теплової мережі, планування завантаженості джерел виходячи з рентабельності, оптимізація витрат на виробництво тощо.

Все це разом дозволяє знизити річне споживання теплової та електричної енергії на рівні 2-5%. Для підприємства теплокомуненерго у великому місті термін окупності цього програмного забезпечення складатиме близько одного року.

____________

У разі виникнення питань по роботі Mentor Planner, просимо надсилати електронного листа на адресу uacs@danfoss.com з темою «Mentor Planner - для Вадима Алдошина».  

 

 

Приєднуйтесь до наших соціальних мереж

У Вас виникли запитання?

Зателефонуйте або напишіть нам