ІТП Danfoss у першому в Україні ОСББ, що має енергосертифікат будівлі

20180914_news Київське ОСББ «Мотор» отримало перший в Україні енергосертифікат будівлі. Вікторія Погорєлова, Голова правління ОСББ, урочисто отримала його від Віце-прем’єр-міністра, Міністра регіонального розвитку Геннадія Зубко

- 14 вересня 2018 р. За ТЕПЛОВИЙ ПОРТАЛ ДАНФОСС УКРАЇНА

Відповідно до нового Закону про «Про енергетичну ефективність будівель», енергетична сертифікація будівель відтепер є обов'язковою для всіх новобудов понад чотири поверхи.

Сертифікація вже зведених будівель покладається на об’єднання співвласників (ОСББ). На відміну від новобудов, сертифікація для них не є обов'язковою. Втім, співвласники, що пройшли таку сертифікацію, матимуть переваги на ринку.

Для прикладу, при купівлі житла на вторинному ринку, завдячуючи енергетичному сертифікату, покупець зможе одразу прорахувати, скільки для нього коштуватимуть комунальні послуги. Тож, якщо ОСББ провело комплексну термомодернізацію і може засвідчити низький рівень енергоспоживання в будинку, вартість квартир в будинку матиме вищу ринкову ціну.

Про рівень енергоспоживання в будинку свідчить клас енергоефективності. Всього передбачено сім таких класів. Від максимально теплого будинку класу А (рівень споживань складає не більше 10 кВт/год на кв.метр на рік) до класу G (>90 кВт/год на кв.метр на рік).

 

Zubko «Сертифікат — необхідний інструмент для роботи ОСББ і Фонду енергоефективності! Проведений фахівцями енергоаудит будівлі ОСББ «Мотор» дозволив оцінити енергоефективність споруди та ефект від впроваджених заходів. Завдяки встановленню ІТП, утепленню під’їздів і даху будинку, вдалося скоротити споживання теплової енергії вдвічі та зменшити рахунки мешканців у 3-4 рази. ОСББ, створене 2012 року — реальний приклад ефективного управління. І такі приклади необхідно наслідувати», — зазначив Геннадій Зубко.

Знаково, що в ОСББ «Мотор» в 1998 році встановлений перший в Україні індивідуальний тепловий пункт. Цей ІТП виробництва Danfoss дотепер надійно працює в будинку, економлячи співвласникам близько 30% теплової енергії на рік.

 

 

Приєднуйтесь до наших соціальних мереж

У Вас виникли запитання?

Зателефонуйте або напишіть нам