Danfoss обговорив з українськими мерами розвиток теплозабезпечення міст

news_2018_10_29_berestyan На ІІІ Міжнародному Саміті мерів, що відбувся у Києві 12 жовтня, генеральний директор Danfoss Україна Андрій Берестян обговорив з очільниками українських муніципалітетів підходи і сценарії розвитку міського теплозабезпечення.

- 29 жовтня 2018 р. За ТЕПЛОВИЙ ПОРТАЛ ДАНФОСС УКРАЇНА

 Ключова теза виступу – сучасна система централізованого теплопостачання може бути економічною, стабільною, безпечною та екологічною. Запорокую цього є розбудова централізованого теплопостачання 4-го покоління: побудова єдиної мережі теплопостачання, що включає в себе надлишкове тепло з промисловості, тепло з альтернативних джерел генерації, сміттєспалювальних заводів та навіть супермакетів. Все це дозволяє знизити тариф та зробити систему більш стабільною та екологічною.

Розвиток системи централізованого теплозабезпечення (ЦТ) є засадою європейської політики в сфері енергозабезпечення. В ЄС до 2050 року частка підключення домогосподарств до ЦТ має зрости з 14% до 50%. В Україні допоки тенденція є зворотною: з 2014 року по сьогодні частка підключення до ЦТ впала з 60% до 52%.

«Проблема навіть не в тому, що українські міста відключаються від централізованого теплопостачання, проблема в тому, що вони роблять це хаотично, без оцінки наслідків і уваги до власної інфраструктури», - зазначив Андрій Берестян.

Для того, щоб приймати зважені рішення щодо розвитку власної системи теплозабезпечення, муніципалітетам може стати в нагоді District Heating Assessment Tool (DHAT) – інструмент, розроблений Данською енергетичною агенцією, що призначений комплексно оцінити соціально-політичні, технологічні, демографічні та інші значимі фактори в конкретному місті та дати муніципалітету фактологічну базу, на основі якої можна приймати обґрунтоване рішення.

 

news_2018_10_29_berestyan2

Досвід застосування цього інструменту в сусідніх країн, як наприклад Туреччині (де на основі застосування цього інструменту було прийняте національне законодавство в сфері теплпопостачання), показує, що найбільш вигідним для переважної більшості міст таки є розвиток системи централізованого теплопостачання.

По завершенню панелі, заступник міського голови Слов'янська отримав сертифікат від компанії Danfoss Україна на реконструкцію системи опалення однієї з міських шкіл.

Місто отримало цю нагороду як одне з переможців номінації «Найкращі проекти співпраці українських міст» - зокрема, за проект «Український донецький куркуль», що сприяє розвитку підприємництва в місті. 

Міжнародний Саміт мерів щороку об’єднує визначних мерів міст з усього світу і дає змогу обговорити сучасні тенденції у розвитку міст, поділитись найкращим міжнародним і місцевим досвідом міського управління. Цьогорічний Саміт зосередився на темі співпраці як інструменті трансформації міста задля потреб жителів. Саміт вже втретє організовується Western NIS Enterprise Fund.

 

 

Приєднуйтесь до наших соціальних мереж

У Вас виникли запитання?

Зателефонуйте або напишіть нам