Експерти компанії «Данфосс ТОВ» розповідають про можливості ІТП у рамках рубрики «Поради фахівця»

738x415_ITP Компанія «Данфосс ТОВ» розпочала публікацію серії матеріалів у рамках рубрики «Поради фахівця», щоб допомогти українським ОСББ розібратися в роботі існуючих систем теплопостачання та дізнатися про технологічні рішення, які допоможуть налагодити ефективну роботу цих систем.

- 19 липня 2017 р. За ТЕПЛОВИЙ ПОРТАЛ ДАНФОСС УКРАЇНА

Компанія «Данфосс ТОВ» розпочала публікацію серії матеріалів у рамках рубрики «Поради фахівця», щоб допомогти українським ОСББ розібратися в роботі існуючих систем теплопостачання та дізнатися про технологічні рішення, які допоможуть налагодити ефективну роботу цих систем. У першому матеріалі Олександр Гут, технічний спеціаліст компанії «Данфосс ТОВ», розповідає читачам спеціалізованого ресурсу TRUBA.ua про індивідуальні теплові пункти (ІТП): які функції виконує ІТП, що входить до його складу та яких типових помилок припускаються ОСББ при виборі та монтажі ІТП.

«Мешканці багатоквартирних будинків переважно не знають, яким нормативам мають відповідати сучасні ІТП, та довіряють фахівцям. Звернувшись у теплопостачальну організацію за технічними умовами, вони вважають, що там їм нададуть коректну та вичерпну інформацію. Обираючи проектувальників, вважають, що там теж профільні фахівці. Але кожна з цих ланок може припускатися типових помилок. Наприклад, в Україні з 01.01.2014 року діє ДБН, згідно якого системи опалення всіх житлових будинків — 12 поверхів і вище — потрібно підключати до теплової мережі тільки по незалежній схемі, через теплообмінники. Але відомі випадки, коли 16-поверхівки при реконструкції ІТП (навіть за програмою енергоефективності) приєднують до теплової мережі по залежній схемі, без теплообмінників. Це є прямим порушенням державних будівельних норм, а саме Закону України «Про будівельні норми». Більш того, це призводить до негативних наслідків, пов’язаних з гідравлічним режимом роботи таких систем і негараздам з циркуляцією. Проте у сучасній нормативній базі все чітко прописано — що повинно бути в ІТП, в якій кількості, де розташовано. Тому представникам ОСББ варто ознайомитися з відповідними ДБН, принаймні на початку процесу термомодернізації, і більшість питань зникне», — зауважив Олександр Гут.

 

 

Приєднуйтесь до наших соціальних мереж

У Вас виникли запитання?

Зателефонуйте або напишіть нам